Doğal Köy Domatesi

Doğal Köy Domatesi

Doğal Köy Domatesi

Doğal Köy Domatesi

Yerli Irk Tohumlardan Üretilen Doğal Köy Domatesi Çeşitleri

Yıllar yılı bu topraklarda yaptığımız tarımsal üretimlerde hep doğaldan yana olduk ve hep doğaya saygı duyduk. Tüm ürünlerde olduğu gibi domatesin de en güzelini, en iyisini yine en iyi ve kaliteli tohumlardan elde ettik.

Olur da bir gün lazım olur diyerek, bilim kurgu filmlerindeki kıyamet sonrası dünyayı ve insanlığı tekrar şekillendirmeye çalışan birkaç insanın yaptığı gibi tohum ve fide üretimine devam ediyor, bir miktar tohumu da her zaman yedekte muhafaza ediyoruz. Günümüzde tohum konusunda dışa bağımlı bir politika izleyen ülkemiz umarım bu sorunu kısa sürede çözüme ulaştırarak yine eskiden olduğu yerli ırkların geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasına emek harcarız.

Kışın sera şartlarında güneş yüzü görmeden, çekirdek tutamadan, doğal olmayan ilaçlarla zoraki olgunlaştırılma sürecine tabi tutulan domatesleri hepiniz çarşı pazarda görmüş ya da olumsuz durumu bizzat kendiniz tecrübe etmişsinizdir.

Pembe Domates

Fotoğraflarda da gördüğünüz domatesler birebir ürün görselleridir.

Birkaç farklı cins domates çeşidi üretmekle birlikte en nadide olanlarından bir tanesi de pembe domatestir.

Doğal Domates Diğerlerinden Nasıl Ayırt Edilir?

Doğal domatesi doğal olmayanlarından ayırt etmenin en önemli yolu renk, koku ve içerisindeki çekirdek oluşumudur.

Sap bağlarından koku vermeme durumu yanıltıcı olabilmektedir. Ancak doğal domates kesinlikle içerisinde olgunlaşmış çekirdekler barındırır. Ayrıca güneşte olgunlaşma izleri dikkatinizi çekecektir.

Doğal köy domatesi özellikle ilk ürünler alt kısmında leke ve izler taşır.

Bugün manavda görülen domatesler sanki tornadan çıkmış gibi aynı tip ve büyüklüktedir. Bu domatesler kesinlikle doğal değildir.

Sizlere doğal köy domatesi olarak tanıtmaya çalıştığımız bu ürünlerimizin tek olumsuz tarafı uzun yolculuklara ve nakliye işlemine pek dayanıklı olmamasıdır. Eğer bu domatesleri uzun nakliye sürecine tabi tutmamız gerekirse biraz sert iken toplayıp gönderimini o şekilde yapıyoruz.

Web sitemizde tanıtımı ve satışını yaptığımız doğal domates kurusu ve doğal domates salçasını da yine bu özenle yetiştirdiğimiz özel domateslerimizden üretiyoruz.

Pembe Köy Domatesi Çeşitleri

Pembe Domates Çeşitleri

NOT: Bu ürün sadece Temmuz-Ekim ayları arasında satışa çıkarılmaktadır. Özel sipariş şeklinde çalışılmaktadır.

 1. Avatar
  gönül tanrıdağlı diyor ki:

  Çok güzel görünüyor, benzerlerinizin artmasını dilerim, özellikle yerli tohumların temin ve ıslahı ile yapılacak çalışmaların milli ve zirai değerlerimize katkısı olacağı muhakkak, bu özel ürünlerin yaygınlaşması açısından fide satışı düşünülmeli. gönül tanridağlı

  • Doğal Köy Ürünleri
   Doğal Köy Ürünleri diyor ki:

   Gönül Hanım merhaba, değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Evet yerli ırkların yaygınlaştırılmasını biz de çok önemsiyoruz. Bu kapsamda kendi tarlalarımızda bu özel ürünleri her yıl düzenli bir şekilde üretiyoruz. Aslında fidelerimizi de kendimiz üretmekteyiz. Ancak zor ve takibi zahmetli bir iş olduğu için maalesef henüz uzun mesafeli fide satışımız mevcut değil.
   Ürünü temin etmek isterseniz belirtilen tarihleri takip edip sipariş verebilirsiniz.
   Hoşçakalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir