Doğal Üzüm Sirkesi

Doğal Üzüm Sirkesi

Sağlıklı ve Geleneksel Üzüm Sirkesi

Üzüm insanlık tarihi kadar eski bir meyvedir. Hal böyle olunca bağcılık insanoğlunun tarımı keşfettiği günden bu yana uğraştığı tarımsal bir üretim sahasıdır. Üzüm çok faklı cinsi olan bir meyve çeşitidir. Sofralık olarak tüketilmesinin yanı sıra; alkollü içecekler endüstrisine ve farklı pek çok sanayi koluna da ham madde teşkil etmektedir. Tüm bunların yanı sıra katma değeri yüksek olan üzümden pekmez, sirke, pestil, üzüm kurusu, üzüm çekirdeği ekstresi vs. gibi diğer ürünler de elde edilmektedir.

Üzüm sirkesi; pekmez yapılmak üzere sıkılan üzümlerden arta kalan posalardan üretilir. Eski toprak küplerde (çömlek) uzun süren fermantasyon işleminden sonra son kullanıcıya gönderilen üzüm sirkesi, kesinlikle eski usullerle hazırlanmaktadır. Üzüm sirkemiz, keskin bir tada ve kokuya sahiptir. Doğallığın en belirleyici göstergelerinden birisi de budur. Yoğun, konsantre, yüksek aroma ve tat…

Doğal Üzüm Sirkesi ile lezzet ve sağlığı bir arada bulabilirsiniz. Evde arzu ettiğiniz leziz turşular yapmak için kaliteli ve doğal üzüm sirkesi belki de en önemli unsurdur. Ayrıca salatalar ve ızgaralar için hazırlayacağınız soslarda da mutlaka sirkeye ihtiyaç duyacaksınız. Her evde, mutfakta olmazsa olmazlardan olan sirke çeşitli katkı maddeleri içerdiğinde hiçbir kıymeti kalmaz. Bu sebeple kullanacağınız sirkenin doğal usullerle üretildiğinden emin olmalısınız.

https://www.dogalkoyurunleri.com/market/uzum-sirkesi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Kişisel verileriniz siparişinizi işleme almak, bu web sitesindeki deneyimlerinizi desteklemek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.