Doğal Zeytinyağında Dinlendirilmiş Sarı Kantaron Çiçeği

Doğal Zeytinyağında Dinlendirilmiş Sarı Kantaron Çiçeği

Kantaron mucicevi bir bitkidir. Kantaron bitkisinin çok sayıda türü vardır. Ancak en çok bilinen türü Sarı Çiçekli Kantaron bitkisidir. Sarı Çiçekli Kantaron bitkisinden elde edilen Kantaron Yağı, iyileştirici etkisinin keşfedilmesinden bu yana çok uzun zamandır insanlar tarafından tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Açık yaralar üzerine uygulandığında olumlu etkisi hemen gözlenebilmektedir. Hücre yenilenmesini hızlandırıcı olumlu etkiye sahiptir.

Pek çok spa merkezinde masaj ve terapi etkinliklerinde aromatik yağlar içerisinde en çok kullanılan bitkisel yağlardandır. Sırt ağrısı, romatizmal ağrılar ve siyatik ağrılarında etkili olduğu gözlenmiştir.

Başta vücuttaki açık yaralar olmak üzere, midedeki kapalı yaraların tedavisinde kullanıldığı da bildirilmiştir. Mide ülseri ve benzeri mide yaralarında içilerek tüketildiğinde yaraları tedavi eder. Mikrop oluşumunu engeller. Özellikle ergenlik döneminde yüzde ve sırt bölgesinde oluşan sivilceleri yavaşlatan etkisinden de söz edilmiştir. Güneş yanıklarında ve pişiklerde iyileştirici etkiye sahiptir. Damarları daraltan etkisinden dolayı iyi bir varis (iç ve dış) engelleyici ve tedavi edicidir.

Kantaron Yağı 500 ml

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Kişisel verileriniz siparişinizi işleme almak, bu web sitesindeki deneyimlerinizi desteklemek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.