Karadut Nelere İyi Geliyor?

Karadut Nelere İyi Geliyor?

dogal-karadut-suyu

Damarlarımızda akan kanın meyvesidir karadut.. Kan kırmızı rengiyle, göz alıcı parlaklığıyla sağlığımızı da parlatan bir yaz meyvesidir. Faydaları da kendisi kadar hassastır. Öyle ki karadut yaygın olarak kozmetik ürünlerde ve yüz maskelerinde kullanılmaktadır. Kadınlarımız için cilt sağlığı ne kadar önemliyse yaşı ilerlemiş yaşlanmakta olan bireylerimiz için de bir o kadar önemlidir. İçerdiği flavonoidler sayesinde yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunmaktadır. Cildimizden sonra özen gösterdiğimiz saçlarımız da bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Birçoğumuzun aynaya bakma sebebidir. Olmazsa olmazlarımızı güçlendiren, dökülmesini engelleyen bu mucizevi meyve çocukluğumuzun vazgeçilmezidir.

Gülüşlerimizi parlatan dişlerimiz için de bir o kadar önemli olan karadut alternatif tıpta dişlerin ve dış etlerimizin sağlığı için de kullanılmaktadır. Karadut adı gibi kara kaşlı, kara gözlü bir meyve olup potasyum, demir, manganez ve bakır açısından oldukça zengindir. Bu mineraller özellikle kan hücreli için hayati önem taşımaktadır. Karadut kan hücrelerini korumakla kalmaz aynı zamanda hasarlı kan hücrelerinin de tedavisinde yardımcı olabilmektedir.

Karadut meyvesinden elde edilen ve en çok bilinen mamul karadut şurubu, ancak elde edilen ürün sadece bu değil. Karadut katma değeri yüksek bir ürün olduğu için çıktısı oldukça fazladır.

Karadut Meyvesinden Üretilen Ürünler

Karadut Şurubu 1000 ml

Şekersiz Karadut Şurubu 1000 ml

Karadut Pekmezi 500 ml

https://www.dogalkoyurunleri.com/market/soklanmis-taze-karadut-suyu/

Karadut Marmeladı 750 gr

Karadut Nelere İyi Geliyor?” te bir düşünce

  1. Pingback: Doğal Karadut Şurubu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir