Kuşburnu Meyvesinin Bilmeniz Gereken Faydaları

Kuşburnu Meyvesinin Bilmeniz Gereken Faydaları

Kuşburnu meyvesinin bilmeniz gereken faydaları başlıklı bu yazımız, günlük hayatta da uygulanması kolay ve gerçekten ilgili otoriteler tarafından da test edilmiş bilgiler içermektedir.

Kuşburnu meyvesini daha yakından tanımak ve kuşburnunun faydalarını öğrenmek için hiç vakit kabetmeden yazımızı okumaya başlayın. Bu konuyu daha anlaşılır hale getirmek için yazımızı Kuşburnu Meyvesi Hakkında 5 Muhteşem Bilgi olarak başlıklandırmaya karar verdik. Umarım faydalı olur.

Kuşburnu bitkisi gülgiller familyasından bir bitkidir. Yabani gül olarak da adlandırılan bu bitkiye halk arasında yöreden yöreye de farklı isimler verilmektedir.

Kuşburnu meyvesi yabani gül bikisinin çiçeklerini döktükten sonra geriye kalan kısmıdır.

Kuşburnu meyvesi, doğal bir antioksidandır. İçerdiği yoğun C+ vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi rahatsızlıklarda vücut direncinizi arttırmada size doğal bir yardımcıdır.

Kuşburnu meyvesi taze olarak kendi sezonunda tüketilebilindiği gibi daha çok yaz sonu toplanıp şurup ve marmelad haline getirilerek sezonu dışında (özellikle kış mevsiminde) kolaylıkla ulaşılabilir ve tüketiebilir bir  gıdadır. Bitkisel kökenli gıda takviyeleri içerisinde çok tercih edilen edilenlerdendir.

Kuşburnu, başta C vitamini olmak üzere kuersetin ve ellajik asit olarak da bilinen hastalıklarla savaşan antioksidanlarca olabildiğince zengin bir meyvedir.

Bahsettiğimiz bu içerik/etken maddeleri tükettiğinizde vücutta oluşabilecek iltihaplanmaların önüne geçebilirsiniz.

Bu arada C vitamini kolajen sentezine ve bağışıklık güçlenmesinde büyük rol oynar.

Kuşburnu içeriğindeki C vitaminin vücuda doğru şekilde alınabilmesi de büyük bir önem taşımaktadır. Örneğin kuşburnu meyvelerini çok fazla ısıya tabi tutar ya da kaynatırsanız içerdiği besin değerlerinde seyrelme ve düşüş görülecektir.

Kuşburnu meyvesi içindeki antioksidanları yeterli seviyede alabilmek için hazırlama ve tüketim şekline dikkat etmek önemlidir.

Kuşburnu anti-enflamatuar ve ağrı giderici özellikleri nedeniyle geleneksel tıpta ve halk tıbbında yüzyıllardır kullanılmaktadır.

8 haftalık küçük bir çalışmada, günde 3 mg kuşburnu tozu almak, cilt kırışıklıklarında önemli bir azalmaya ve cilt nem içeriği ve elastikiyetinde önemli bir artışa neden olmuştur.

Kuşburnu Şurubu 1000 ml

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel verileriniz siparişinizi işleme almak, web sitemizdeki deneyimlerinizi desteklemek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için işlenecektir.