Mini anketimize katılmak için buraya tıklayın.

(Ankete katılanlara seçtiği ürünlerde indirim kuponu gönderilecektir.)

Size Çok İyi Gelecek Karadut Ürünleri

Size Çok İyi Gelecek Karadut Ürünleri

Sağlık ve Şifa Kaynağı Doğal Karadut Şurubu, Pekmezi, Reçeli, Marmelatı

Beslenme diğer tüm canlılar gibi insanoğlu için de son derece önemli bir konu. Ancak söz konusu insan beslenmesi olunca durum biraz daha farklı ayrıntılar içeriyor. Örneğin dengeli beslenme, sağlıklı beslenme insan beslenmesinde ele alınabilecek diğer önemli paydaş konular. İnsan yediğine içtiğine dikkat etmekle mükellef bir varlık. Diğer canlılardan örneğin herhangi bir hayvandan bizi ayıran en öncül farklardan birisi biz insanların besin maddelerini sorgulama gerekliliğidir.

İnsan ne bulursa yiyemez, yememelidir. Vücut için gerekli besin maddeleri alınırken ihtiva ettiği maddeler de ayrıca önem arzetmektedir. Besinleri gruplandırdığımızda proteinler, karbonhidratlar, yağlar, vitaminler ilk aklıma gelenler…

Her birinin vücut denkleminde önemli bir yeri var hiç şüphesiz. Ancak dozlar iyi ayarlanamadığında ise çeşitli istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Örneğin karbonhidrat içerikli gıdalar aşırı kilo alımına ya da protein ağırlıklı beslenenlerde çeşitli hastalıklar görülebilmektedir.

Yaradan pek çok dünya nimeti ile donatmış hayatımızı. Yiyelim, içelim ancak israf etmeyelim diye. Tüm meyvelerin ve sebzelerin değişik hastalıkların ortaya çıkmasına engel olduğunu ya da tedavi edici özellikleri olduğunu çeşitli basın yayın organlarında çıkan haberlerde okuyor, izliyoruz. Bu dünya sofrasında hazır edilmiş her şey biz insanlar için… Ancak dünya giderek kirleniyor ve sağlıklı gıdaları temin etmek günden güne güçleşiyor.

Son zamanlarda organik gıda diye bir sektör bile oluştu ve her geçen gün giderek büyüyor. Aslında biz insanlar müdahale etmeden önce her şey zaten doğaldı gezegenimizde… Ama maalesef biz büyümeden kirlendi dünya!

Bu makalemin son kısmında size muhteşem meyvelerden bir tanesinden ve vücudumuz için sağladığı faydalardan kısaca bahsedip noktayı koymak istiyorum.

Karadut ve Vücudumuza Yararları

Karadut katma değeri yüksek bir meyve. Karadut, sofralık bir meyve olarak tüketilmesinin yanı sıra, konsantre şurubu, pekmezi, reçeli ve kurutulmak suretiyle  çeşitli katma değerli ürünler elde edilmeye müsait bir meyvedir.

Ancak karadut meyvesini değerli kılan özellikler yalnızca bunlar değil.

  • İçerdiği A ve C vitaminleri sayesinde mükemmel bir bağışıklık sitemi güçlendiricisidir.
  • Ağızda oluşan ve aft adı verilen ağız yaralarını iyileştirici özelliği vardır.
  • İçerdiği yüksek antioksidanlar ile kanserle mücadelede önemli bir besindir.
  • Halk arasında kansızlık olarak da bilinen Anemi vakalarında kandaki hemoglobin seviyesinde ciddi artışlara neden olduğu kaydedilmiştir.
  • Boğazda ve bademciklerde oluşan iltihaplanmalara karşı iyi bir iltihap sökücüdür.
  • Yüksek bağırsak aktivasyonu gerektiren kabızlık durumlarında işe yaradığı görülmüştür.

Yani kısacası doğa bir eczane kullanmasını bilene. Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Karadut Şurubu 1000 ml

Şekersiz Karadut Şurubu 1000 ml

Karadut Pekmezi 750 ml

Karadut Reçeli 750 gr

Karadut Marmeladı 750 gr

Şoklanmış Karadut Suyu 1000 ml

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Kişisel verileriniz siparişinizi işleme almak, bu web sitesindeki deneyimlerinizi desteklemek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.