Mini anketimize katılmak için buraya tıklayın.

(Ankete katılanlara seçtiği ürünlerde indirim kuponu gönderilecektir.)

Susamın İnsan Vücuduna Sağladığı Faydalar

Susamın İnsan Vücuduna Sağladığı Faydalar

Susamın faydaları saymakla bitmiyor. Susam (Sesamum indicum), insan sağlığı için son derece önemli bir bitki ve besin kaynağıdır. İnsanoğlunun hayatında 3500 yıldır yeri olan en eski yağlı tohumlu bitkilerden olan susamın insan sağlığına sağladığı pek çok fayda var. Bu yazımızda susam içerisinde yer alan etken maddeler ile bunların insan sağlığı üzerine ne gibi etkileri olduğuna değinmeye çalışacağız.

Doğal Susam 1000 gr

Susam ve Susam Ürünlerinin Sağladığı Yararlar

Susamın toplumda genellikle gözardı edilen belli başlı faydaları şunlardır: diyabeti büyük ölçüde önleyici, düşük kan basıncını dengeleyici, kemik ve kas güçlendirici, radyasyona karşı iyi bir koruyucu, kalp sağlığını destekleyici, uyku bozukluklarını tedavi edici, inflamasyonu (yangı) azaltıcı, sindirim sistemini geliştirici, vücutta detoks yaptırıcı, kan dolaşımını arttırıcı, sağlıklı büyümeye yardımcı, ağız sağlığını güçlendirici, depresyona ve kronik strese karşı etkili koruma gibi daha pek çok faydası vardır.

Susamın İçinde Yer Alan Vitaminler, Mineraller, Doğal Yağlar ve Organik Bileşenler

Susam içeriğindeki faydalı bileşenler sayesinde sağlığa çok farklı noktalardan hitap edebilen bir besin maddesidir. Susamın içeriğinde vitaminler, mineraller, doğal yağlar ve organik bileşikler, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, manganez, bakır, çinko, elyaf, tiamin, vitamin B6, folik asit, protein ve triptofan vardır.

Susam Ezmesi 1000 gr

Susamın İnsan Vücuduna Sağladığı Faydalar” için 1 Yorum;

  1. Pingback: Susam Ezmesi Nasıl Yapılır? - Doğal Köy Ürünleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Kişisel verileriniz siparişinizi işleme almak, bu web sitesindeki deneyimlerinizi desteklemek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.