Gizlilik İlkelerimiz

Alışverişlerinizde ve site gezintilerinizde sizi güvende tutmamızı sağlayacak gizlilik ilkelerimizi lütfen dikkatle okuyunuz. Güvenliğiniz bizim için son derece önemli.

Doğal Köy Ürünleri Marketi‘nden ürün alışverişlerinizi üye girişi ve misafir girişi olmak üzere iki farklı şekilde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Alışverişleriniz sırasında site üzerinden alınan üye bilgileriniz kesinlikle üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır.

Kredi kartı ödemeleri, hizmet aldığımız Paym.es üzerinden gerçekleştirilmekte olup, sitemizin ve sistemimizin müşterilere ait kredi kartı bilgilerine erişimi olmadığı gibi söz konusu bilgilerin bizim kontrolümüzde bulunan sunucularda depolanması ya da saklanması da mümkün değildir.

Üye olmanız durumunda yeni ürün, indirim ve kampanya duyurularını tarafınıza iletebilmemiz mümkün olabilecektir.

Üyelik bilgileriniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz asla üçüncü taraflarla ile paylaşılmayacak ya da satılmayacaktır.

Ayrıca bazı zamanlarda ve sadece bazı ürün gruplarını kapsayabilecek indirimlerden yararlanabilmeniz de yine  üye girişi yaparak alışveriş yapmanıza bağlı olacaktır.

Doğal Köy Ürünleri, kendi portalı üzerinden kullanıcılar tarafından elektronik ortamda iletilen kişisel bilgileri, Doğal Köy Ürünleri Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilerle paylaşmayacak ve üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Sistem ile ilgili sorunların tanımlanması ve portalda çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için Doğal Köy Ürünleri, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Üyelik sürecinde veya diğer süreçlerde, portal üzerindeki çeşitli form, anket, oylama vs. arayüzlerinin doldurulması suretiyle, kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim soyisim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta bilgileri gibi) Doğal Köy Ürünleri‘ne vermeleri gerekebilmektedir. Doğal Köy Ürünleri tarafından talep edilen bilgiler, kullanıcının kendi rızası ile sağlanan bilgiler ve portal üzerinde yapılan işlemler sırasında girilen bilgiler, Doğal Köy Ürünleri tarafından, kullanıcının kimliği ifşa edilmeden, çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma, pazar araştırmaları ve doğrudan pazarlama gibi aktiviteler için kullanılabilir. Bununla birlikte kullanıcı bilgileri, gerektiğinde Doğal Köy Ürünleri tarafından elektronik iletişim amacıyla kullanıcı ile temas kurmak için de kullanılabilir. “Kişisel bilgiler” ile kullanıcının isim-soyad, firma bilgileri, adresi, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgi kastedilmektedir.

Doğal Köy Ürünleri, kendi portalı dahilinde, başka sitelere de link verebilir. Doğal Köy Ürünleri, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik ve güvenlik uygulamaları ve içeriklerinden sorumlu değildir. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. gibi yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak durumunda, Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma ve/veya soruşturmanın yürütülmesi sırasında ortaya çıkan gereklilik sonucunda, kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi durumunda, Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için yetkili kurumlara bilgi vermenin gerekli olduğu hallerde Doğal Köy Ürünleri kullanıcılara ait kişisel bilgileri yetkili kurumlara açıklayabilir.

Doğal Köy Ürünleri, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Doğal Köy Ürünleri, kullanıcılar ve kullanıcıların portal kullanımı hakkındaki bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (cookies/çerez) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere, bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, portalı kaç kişinin kullandığını, kişinin portalı hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postalarınızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu, başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır; ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.